II www.FamiliaTokat-Fan.Tk II FamiliaTokat Fan
.Sevgili Ziyaretci Sitemize Hosgeldiniz.
Sende Bizim Aramiza Katılmak İstyorsan.Hemen Üye ol
Birbirinden Güsel Resimler Videolar Şarkılar Daha Çok Şey
Seni Beklemekte Haydi Üye ol
Not : Kapatmak İcin En sagdaki Do Not Display Again ..... Tiklayin.
.Sevgili Ziyaretci Sitemize Hosgeldiniz.
Sende Bizim Aramiza Katılmak İstyorsan.Hemen Üye ol
Birbirinden Güsel Resimler Videolar Şarkılar Daha Çok Şey
Seni Beklemekte Haydi Üye ol
Not : Kapatmak İcin En sagdaki Do Not Display Again ..... Tiklayin.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Image

AnasayfaKapıAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
SİTEMİZ COK YAKINDA GÜNCELLENECEKTİRTÜM ÜYELERİMİZİ SAYGI VE HOŞGÖRÜYE DAVET EDİYORUM HERSEY DENETİM ALTINDA TUTULACAK BUNDAN SONRA KURALLARA UYMAYANLAR SİTEDEN UZAKLASTIRILACAKTIRSon 1 Hafta Sitemiz Tamamen Aktif Hale Gelecektir Moderatörlük İçin Basvular Baslamıstır...

YAZILIM NEDİR?

YazarMesaj
Cry
•Adminstratör•
•Adminstratör•

Erkek
Doğum tarihi : 08/08/92
Rep Sistemi : 548
Rep Puanı : 8
Ruh Hali Ruh Hali : YAZILIM NEDİR? Onayli10

YAZILIM NEDİR? Empty
MesajKonu: YAZILIM NEDİR?   YAZILIM NEDİR? Icon_minitimeÇarş. Mayıs 20, 2009 12:46 pm

İşletim Sistemi (Operating Sistem):
Kullanıcı ile bilgisayar arasında iletişimi sağlayan programlardır. Açılışından kapanışına kadar Bilgisayar sisteminin tüm hareketlerini denetler. Sistemde bulunan MİB, ana bellek, Harddisk vb. kaynakları yönetir. DOS (Disk Operating System), Windows (3.1, 95, 98,CE,ME), WindowsNT, Windows XP MAC OS, UNIX, LINUX …

Yararlı Programlar: İşletim Sistemi ile verilen format, sıkıştırma, kurtarma vb.

Aygıt sürücüleri (Device Driver): Çevre birimlerinin çalışması için bilgisayara yüklenen programlar.

Programlama Dilleri: Bir işi bilgisayara yaptırmak ancak belirli kodların belirli bir sıra doğrultusunda kullanılması ile olanaklıdır. Kullanılan bu koda programlama dili denilir. Yazılan kaynak kod program derleyici veya yorumlayıcı tarafından bilgisayar diline çevrilir. Programlama dillerinden bazıları C, Pascal, Delphi, Java, Visual Basic, Visual C

YAZILIM NEDİR?
1 sayfadaki 1 sayfası